Ніщо не викликає в дитині такого роздратування й невдоволення, як те, що її карають за незнання, як за провину. Хто карає невинність, той втрачає любов.

Песталоцці

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Виховання дітей - це легка справа, коли вона робиться без тріпання нервів, як здорове, спокійне, розумне й веселе життя. Я якраз бачив завжди, що там, де виховання йде без напруження, там воно вдається.

Макаренко

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Перехідний вік пояснює багато чого: перемелеться, мине.
- А, може, підростаючи, людина тільки змінює масштаби добра і зла. Щоб потім укріпитися.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
- Ви робите зауваження хворій дитині?
- Це жорстоко.
- Ні, це необхідна твердість.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Треба пам'ятати, що дитина недисциплінована і зла тому, що вона страждає. Мирне благополуччя поблажливе, а дратлива утомливість агресивна і дріб'язкова.

Корчак
Сила лагідного спокійного слова така велика, що з нею не може зрівнятися ніяке покарання.

Лесгафт

Конфлікти між родиною і школою лягають усім тягарем на дитину.
Корчак

Життєвий шлях від дитинства до юнацтва повинен бути шляхом радості, бадьорості - це одне з найважливіших правил усієї системи виховної роботи. радість як джерело оптимістичної впевненості дитини у своїх силах є умовою того багатства справжнього ставлення до навколишнього світу, без якого не може бути духовного розвитку.

Сухомлинський
Збудіть у людини щирий інтерес до всього корисного, найвищого і морального - і ви можете бути певні, що вона збереже назавжди людську гідність. У цьому й має полягати мета виховання та навчання.
Ушинський

Вихователь неодмінно повинен поставити справу навчання так, щоб на початку начвання дитина не могла не встигати...

Ушинський
На силі дитини треба будувати її виховання, а не на боротьбі з її слабкістю.

Аркін
Кiлькiсть переглядiв: 108

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.