Сучасна бібліотека: рухаємось вперед

24-25 вересня 2013 року в Київському національному спортивному комплексі «Олімпійський» відбувся ярмарок бібліотечних інновацій, у якому прийняли участь понад 500 бібліотекарів з різних куточків України. На церемонії відкриття ярмарку були присутні почесні гості:

- Володимир Мжельський, шеф-редактор, «5-й канал»;

- Ольга Дубова, Національна бібліотека для дітей;

- Максим Єлігулашвілі, Регіональний молодіжний центр розвитку;

- Улдіс Павулс, Університет Латвії;

- Людмила Гуменюк, Центр медіа реформ;

- Леонід Новохатько, Міністр культури України;

- Джеффрі Р. Пайєтт, Посол США в України;

- Ірина Шевченко, Президент Української бібліотечної асоціації;

- Матей Новак, Директор програми «Бібліоміст»;

Відбулася презентація книги рецептів успішних бібліотекарських справ.

Бібліотекарі мали можливість відвідати тренінги:

- Ефективне бюджетування

- Орієнтація на клієнта

- Налагодження партнерства з бізнесом

- Зв’язки зі ЗМІ для бібліотеки

- Послуги електронного урядування

- Моніторинг та оцінка

- Вхідний маркетинг

- Бібліотека і громада

Також відбулось нагородження переможців Марафону інноваційних бібліотечних ідей, нагородження переможців конкурсу постерів, гран – прі конкурсу конкурсу «Бібліокінофест».

«Як перехитрувати «містера Фікса».

«Чи є у вас план, містер Фікс» - ця крилата фраза знайома нам здавна. А учасники національного ярмарку бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: рухаємось вперед» заново відкрили її для себе. Улдіс Павулс з Університету Латвії на ярмарку розповів про важливість професійного зростання ддля бібліотекарів та можливості уникати розвитку в собі «містера Фікса».

Ми всі хочемо вчитися, але не всі це робимо. Особистий та професійний розвиток неодмінно збільшує наш вплив в громаді та сприяє поліпшенню самопочуття. Не робити фізичні вправи легше. Але ми набагато краще почуваємося, коли регулярно займаємося вправами.

«У мене була можливість зустрітися з бібліотекарями, які після закінчення успішного проекту з блискучими очима говорили про нові. Тому вони побачили, як виростає їхній позитивний вплив на життя користувачів бібліотеки, як підвищується статус бібліотекаря у громаді. Наприклад, в Латвійському місті Валмієрі після об’єднання університетської та міської бібліотеки в сучасну багатофункціональну бібліотеку, муніципалітет з гордістю частину своїх нарад проводить у бібліотеці», - розповів пан Улдіс.

Звичайно, цього не могло статися без бажання бібліотекарів розвиватися і змінюватися. А що ж тоді потрібно для ефективного професійного розвитку? Для початку – відповісти на два запитання:

1. Чого ви навчилися за минулі шість місяців?

2. Чи є у вас план особистого і професійного розвитку на наступні шість місяців?

Ці питання дуже важливі. Перше допомагає оцінити наш попередній професійний зріст, а друге покаже шлях найближчого розвитку.

«Якщо у вас немає плану особистого і професійного розвитку на наступні півроку, думаю, це хороша ідея такий план скласти. Тому, що ми навряд чи хочемо втратити те дивне почуття, яке народжується, коли ми мріємо і жадаємо довести світові, що можемо стати краще. Хороший план особистого професійного зростання неодмінно допоможе сфокусувати енергію і подолати головні перешкоди розвитку – брак часу та зайнятість іншими справами», - підсумував експерт.

Тож давайте разом професійно розвиватися та не дозволимо жити в собі «містеру Фіксу»!

//Бібліоновини. – 2013, жовтень. – с.1,4
Кiлькiсть переглядiв: 20642

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.