Свято, яке залишається вічним.

/Files/images/1002.jpeg

Минуло понад дві тисячі років, як, за християнською легендою, «Син Божий народився». Вмирали і народжувалися покоління. Історія рухається вперед, але свято Різдва Христова залишається вічним.
У мешканців Кочетка стає доброю традицією збиратися напередодні Різдва в Кочетоцькій бібліотеці – філії №1 на так звані «Різдвяні зустрічі». Для кожного з присутніх диво різдвяного фольклору, а саме колядок, полягає в тому, що за простими словами й думками приховується глибоко символічна інформація про світовідчуття людини, пріоритети її буття й мірила моральних цінностей. На святковому столі обов’язково стоїть пишний сніп із пшениці - дідух, або коляда – символ урожаю, вінець тяжкої праці хлібороба. Поряд – горщик із кутею: «Кутя на покуття, а узвар на базар». Усі присутні у гарному настрої, бо на це світле зимнє свято люди чекали цілий рік, а за повір’ям в цей день не можна лаятись, сперечатись, карати дітей – забути всі кривди, і взагалі зберігати добрий настрій. Як зажди, на «Різдвяних зустрічах», багато співали, згадували про Різдвяно – новорічні розваги, Вертеп, про звичай носити вечерю на Різдво. Пісенний репертуар готували учасники «Калиноньки», яких завжди опікає працівник терцентру Лалетіна Валентина Володимирівна. Кожен з присутніх приготував цікаве різдвяне поздоровлення. Цей вечір був сповнений також урочистості й таємничості, адже за повір’ям, душі небіжчиків неодмінно повертаються до своєї домівки, щоб побачити рідних та близьких.
Час промайнув дуже швидко, наближався Святвечір, і треба було поспішати додому готуватися до Різдва, готувати страви: на святковому столі повинно бути 12 пісних страв. Всі розійшлися з побажанням знов скоріше зустрітися в стінах бібліотеки, рік тільки розпочався і на нас чекає ще багато традиційних свят. Ми так любимо святкувати і створювати навколо себе гарний настрій!

Зозуля Наталія

Кiлькiсть переглядiв: 45

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.