Повернутися до звичайного режиму

Правила користування Кочетоцькою бібліотекою – філією №1 Чугуївської централізованої бібліотечної системи.

1. Загальні положення

1.1. Правила користування Кочетоцькою бібліотекою – філією №1 Чугуївської ЦБС розроблено у відповідності з Законом України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» та згідно Типових правил користування бібліотеками в Україні.

2. Права користувачів

2.1. Користувачами Кочетоцької бібліотеки – філії №1 можуть бути юридичні і фізичні особи України, зарубіжних країн та особи без громадянства.

2.2. Бібліотечне обслуговування здійснюється на абонементі, в читальному залі та шляхом міжбібліотечного абонементу.

2.3. Користувачі бібліотеки мають право отримувати безкоштовну інформацію про склад бібліотечних фондів, консультаційну допомогу в пошуках джерел інформації, одержувати в тимчасове користування книги, документи з бібліотечного фонду, брати участь у проведені масових заходів, що їх проводить бібліотека.

2.4. Користувачі мають право одержати для опрацювання поза бібліотекою одноразово не більше 5 документів терміном до 30 днів. Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодикою може бути зменшено до 15 днів.

2.5. Користувачі мають право виносити документи за межі бібліотеки, якщо вони записані у читацькому формулярі.

2.6. Рідкісні та цінні документи, довідкові видання, а також видання, одержані по МБА, видаються для користування тільки в читальному залі (в межах бібліотеки).

2.7. Користувач має право отримати документи з інших бібліотек через МБА.

2.8. Особи, які тимчасово проживають на території Кочетоцької селищної Ради мають право користуватися документами тільки в бібліотеці, або одержати документи додому під грошову заставу.

3. Обов’язки користувачів

3.1. Для запису до бібліотеки громадянин повинен пред’явити паспорт, або документ, що його замінює, ознайомитися з правилами користування бібліотекою та підписати забов’язання про їх виконання.

У разі зміни місця проживання, зазначеного в паспорті, користувач повинен повідомити про це в бібліотеку.

Діти й підлітки до 16 років записуються в бібліотеку на підставі документа, який пред’являють їхні батьки, установи, або особи, під наглядом яких перебувають діти.

3.2. Користуючись документами з бібліотечного фонду, читач повинен дбайливо ставитись о них; при одержані документів має перевірити їхню кількість та наявність пошкоджень і вразі виявлення дефектів попередити про це бібліотекаря, який забов’язаний зробити на документах відповідну позначку. В іншому разі відповідальність за виявлені у книгах дефекти несе користувач.

3.3. За кожний документ, одержаний в бібліотеці користувач розписується у читацькому формулярі.

3.4. Користувач, який втратив або пошкодив документ з фонду бібліотеки, повинен змінити його аналогічним чи документом, визнаним бібліотекою рівноцінним, або відшкодувати збитки реальної вартості документа.

3.5. За втрату або псування документа з фонду бібліотеки неповнолітнім користувачем відповідальність несуть його батьки, навчальний заклад чи установа, пі наглядом яких він перебуває.

3.6. Користувач, який порушує правила користування бібліотекою, позбавляється права відвідувати її на термін, що визначається бібліотекою.

3.7. Користувачі в бібліотеці мають дотримуватись тиші. Особи в нетверезому стані й неохайному вигляді до бібліотеки не допускаються.

4. Обов’язки бібліотеки з обслуговування користувачів

Бібліотека забов’язується:

інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає бібліотека, в тому числі й платні;

створювати умови для використання бібліотечного фонду ,надавати допомогу в доборі потрібних документів;

дбати про культуру обслуговування користувачів;

формувати в користувачів потребу в інформації, користуванні бібліотекою, сприяти підвищенню культури читання;

задовольнити потреби в створенні при бібліотеці клубів за інтересами, читацьких об’єднань;

систематично здійснювати контроль за своєчасним поверненням до бібліотеки виданих користувачам документів;

ураховувати читацькі запити при формуванні фонду, проведені масових заходів;

утворювати читацькі ради;

звітувати перед користувачами бібліотеки.

Кiлькiсть переглядiв: 73

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.